banner3

03 Mart 2021 Çarşamba

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Almanya'da sınır dışı edilenlerin sayısı arttı

Ocak-Kasım döneminde iltica talepleri reddedilen 18 bin 363 kişinin sınır dışı edildiği, geçen yıl bu sayının 10 bin 884 kişi olduğu belirtildi.

21 Aralık 2015 Pazartesi 23:05
Almanya'da sınır dışı edilenlerin sayısı arttı
 Berlin - Almanya'da ocak-kasım döneminde iltica talepleri reddedilen 18 bin 363 kişi sınır dışı edildi.

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, Federal Basın Merkezinde düzenlenen toplantıda, kasım sonuna kadar iltica talepleri reddedilen 18 bin 363 kişinin sınır dışı edildiğini söyledi.

Geçen yıla göre ciddi artış olduğuna dikkati çeken Dimroth, sınır dışı edilenlerin 2014'te 10 bin 884 kişi olduğunu belirtti.

Dimroth, iltica talebi reddedilenlerin ülkeden gönderilmesi uygulamasının yasalarda yer aldığını vurgulayarak, sayıdaki artışın son yasal değişikliklerden ve eyaletlerin sınır dışı etme uygulamasını etkin şekilde uygulanmasından kaynaklanmış olabileceğini vurguladı.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Bavyera ve Hessen eyaletlerinde bu yıl sınır dışı edilenlerin sayısı 3 kat arttı.

Bavyera eyaleti, ocak-kasım aylarında 3 bin 643, Hessen eyaleti de 2 bin 306 kişiyi sınır dışı etti. Geçen yıl sınır dışı edilenler Bavyera'da bin 7, Hessen eyaletinde 829 olarak kayıtlara geçti.

Baden-Württemberg eyaletinde de 2 bin 140 kişinin ülkeden gönderildiği, geçen yıl bu sayının bin 80 olarak gerçekleştiği kaydedildi. Diğer eyaletlerde de iltica talebi reddedilerek sınır dışı edilenlerin sayısının arttığı bildirildi.

Sınır dışı edilenlerin çoğunluğunun Afrika ve Balkan ülkelerinden gelenler olduğu belirtildi.

İç savaş nedeniyle Suriye'den sığınmacı olarak iltica talebinde bulunanların ise sınır dışı edilmediği vurgulandı.

 

(AA) Erbil Başay

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4