banner3

21 Ocak 2021 Perşembe

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Hamas ile el-Fetih arasında anlaşma

Filistin'de Hamas ile Fetih arasında 2014'te imzalanan ve uygulanmasında sıkıntı yaşanan uzlaşı anlaşması çerçevesinde Katar'da bir görüşme yapılacak

25 Ocak 2016 Pazartesi 15:51
Hamas ile el-Fetih arasında anlaşma

Hamas yöneticilerinden Rıdvan: "Hamas ile Fetih yöneticileri arasında Nisan 2014'te varılan uzlaşının hayata geçirilmesi konusunda yakın zamanda Katar'ın başkenti Doha'da bir görüşme olacak"


GAZZE (AA) - Filistin'de Hamas ile Fetih arasında 2014'te imzalanan ve uygulanmasında sıkıntı yaşanan uzlaşı anlaşması çerçevesinde Katar'da bir görüşme yapılacağı bildirildi.

AA muhabirine konuşan Hamas yöneticilerinden İsmail Rıdvan,"Hamas ile Fetih yöneticileri arasında Nisan 2014'te varılan uzlaşının hayata geçirilmesi konusunda yakın zamanda Katar'ın başkenti Doha'da bir görüşme olacak" dedi. 

Görüşmenin tarihine ilişkin bilgi vermeyen Rıdvan, "Görüşmenin yakın zamanda gerçekleşeceğini ve bunun için düzenlemelerin yapıldığını" söyledi.

Hamaslı yetkili, Fetih ile birlikte iç ayrılığı bitirme yönünde yoğun çabaların harcandığını ve gelecek görüşmede imzalanan anlaşmaların önündeki engelleri kaldırmaya çalışacaklarını kaydederek "Yeni anlaşmalar yapmaktan yana değiliz. Uzlaşı anlaşmasının yürürlüğe konulması ve bu konuda mekanizmaların oluşturulması için gideceğiz" şeklinde konuştu.

Uzun yıllar süren anlaşmazlığın ardından Hamas ve Fetih arasında 23 Nisan 2014'te milli mutabakata varılmış ve bu çerçevede 2 Haziran 2014'te Rami el-Hamdallah başkanlığında "Uzlaşı Hükümeti" kurulmuştu.  Ancak hükümet, Hamas ve Fetih arasındaki siyasi anlaşmazlıklardan dolayı Gazze'de faaliyet gösteremedi.
 

(AA) Safiye Karabacak
Anahtar Kelimeler: Hamas El-fetih Filistin

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4