banner3

04 Aralık 2023 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Hollande: AB için tarih devam ediyor

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, AB Konseyi için geldiği Brüksel’de zirve öncesi açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2016 Salı 17:45
Hollande: AB için tarih devam ediyor
 

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: "İngiltere’nin AB ile ortak tarihi bitmiştir ama AB için tarih devam ediyor. Mümkün olan en kısa sürede ayrılık görüşmelerine başlamalı"

Brüksel - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İngiliz halkının Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma kararı konusunda kaybedilecek zamanın olmadığını, tüm dünyanın AB’deki gelişmeleri takip ettiğini bildirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, AB Konseyi için geldiği Brüksel’de zirve öncesi açıklamalarda bulundu. 

İngiliz halkının aldığı AB'den çıkma kararının acı verici olduğuna değinen Hollande, bu durumun tüm İngiltere için olduğu kadar, ayrılma yönünde oy verenler için de geçerlilik kazandığını belirtti.

İngiliz halkının kararına saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Hollande, "Bugün tarihi bir gün aynı zamanda AB için devam eden bir süreç. Avrupa durmaz, İngiltere’nin AB ile ortak tarihi bitmiştir ama AB için tarih devam ediyor." dedi.

İngiltere yönetiminin "Mümkün olan en kısa sürede ayrılık görüşmelerine başlaması gerektiğini" kaydeden Hollande, ayrılıktan sonra da AB ile İngiltere arasındaki ilişkiler hakkındaki müzakerelere geçilmesini istedi.

Hollande, birçok ülke halkının "Biz aynı durumda olsaydık (referandum) ne yapardık" sorusuyla karşı karşıya bulunduğunu vurgulayarak, "İngiltere’de yaşananlara baktığımızda, eğer iyi yönetebilsek, AB tüm üye ülke vatandaşları için bir şanstır." ifadelerini kullandı.

(AA) Ömer Aydın

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4