banner3

21 Şubat 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

İngiltere'de yeni bir demir leydi mi?

Birleşik Krallık'ta geçen hafta yapılan AB referandumundan "Brexit" kararının çıkmasının ardından boşalacak başbakanlık koltuğu için, Muhafazakar Partili İçişleri Bakanı Theresa May aday olduğunu açıkladı.

01 Temmuz 2016 Cuma 00:53
İngiltere'de yeni bir demir leydi mi?
 

Londra - Birleşik Krallık'ta geçen hafta yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumundan "Brexit" kararının çıkmasının ardından boşalacak başbakanlık koltuğu için, Muhafazakar Partili İçişleri Bakanı Theresa May aday olduğunu açıkladı.

 

İktidardaki Muhafazakar Parti'nin liderliği için favori isimlerden biri olarak gösterilen May, İngiltere'nin başkenti Londra'da basın toplantısı düzenledi.

 

Birleşik Krallık'ı birleştirmek için çalışılması gerektiğini dile getiren May, "Brexit, Brexit demektir. Kampanya yürütüldü, referandum yapıldı ve halk kararını verdi." dedi. May, ikinci bir referandum ihtimalinin olmayacağını kaydederek, 2020 yılından önce ülkede erken genel seçimin yapılmaması gerektiğini de ifade etti.

 

Referandumdan önce ülkesinin AB'de kalması yönünde kampanya yürüten May, "Britanya'nın AB ile ticari ilişkilerinde ve Birleşik Krallık'ta yaşayan yabancı insanların yasal statülerinde değişiklik olmamalı." dedi.

 

Başbakan olmak için en iyi aday olduğunu düşündüğünü dile getiren May, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e benzetilmesiyle ilgili soruya, "Kendimi hiçbir siyasetçiyle şimdiye kadar kıyaslamadım. Kendi yolumu belirledim." yanıtını verdi.

 

May, "Şov yapmayı seven bir politikacı olmadım. Parlamentonun etrafındaki barlarda içmeye gitmiyorum. Sadece işimi yapıyorum. Yaptığım işlerle beni değerlendirebilirsiniz." diye konuştu.

 

(AA) Aslı Aral

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4