banner3

04 Aralık 2023 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Merkel, Hollande ve Renzi buluştu

Almanya, Fransa ve İtalya liderleri Brexit sonucu ortaya çıkan durumu görüşmek üzere Berlin'de buluştu

27 Haziran 2016 Pazartesi 21:56
Merkel, Hollande ve Renzi buluştu
 

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Başbakanlık da Birleşik Krallık'ta gerçekleşen referandumun sonuçların görüşmek üzere bir araya geldiler.

Sızan bilgilere göre her üç lider İngiltere resmen AB'den çıkış başvurusu yapmadan İngiltere ile herhangi bir görüşme yapmamaktan yana.

Fransa lideri her şeyin bir an önce olup bitmesini savunuyor ve 'hızlı davranılmalı, belirsizliğe yer bırakılmamalı' görüşünde. Hollande bununla birlikte şimdiye kadar herhangi bir zaman planı teklif etmiş değil. Öte yandan İngiltere Başbakanı Cameron, çıkış müracaatını eylülde seçilecek yeni başbakanın yapması gerektiğini daha önce açıklamıştı.

Merkel ise, her şeyin soğukkanlılıkla ele alınıp değerlendirilmesinden yana. AB'nin kalan üyelerle yoluna en iyi şekilde devam etmesini yolu aranmalı görüşünde.

İtalyan Başbakanı Renzi, referandumun ciddiye alınmasını ve zaman kaybedilmemesini savunuyor. Gerekli tedbirlerin bir an önce ele alınması gerektiğini ifade eden Renzi Berlin'deki görüşmede 'demokrasi ile oyun oynanmamalı' görüşünü dile getirdi.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4