banner3

04 Aralık 2023 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Almanya'da işsizlik rekor düşük seviyede

Federal İş Ajansı Başkanı Weise: "İş gücü piyasaları yeni yıla iyi bir başlangıç yaptı"

31 Ocak 2017 Salı 15:44
Almanya'da işsizlik rekor düşük seviyede
 

Frankfurt (AA) - Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı, ocak ayında piyasa beklentisinin üzerinde 26 bin azalırken, işsizlik yüzde 5,9 ile yeni bir rekor seviyeye geriledi. 

Almanya Federal İş Ajansının (BA) açıkladığı verilere göre, Almanya'da ocak ayında piyasalarda 5 bin azalması beklenen mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 26 bin kişi azaldı. Böylece ocak ayında ülkede mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 2 milyon 605 bin olarak ölçüldü.

Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı ise yılın ilk ayında yeni tarihi düşük seviyeye indi. İşsizlik aralık ayındaki yüzde 6’dan ocakta yüzde 5,9’a düşerek Almanya'nın 1990 yılında birleşmesinden bu yana ölçülen en düşük seviyeye geriledi. 

Federal İş Ajansı Başkanı Frank Jürgen Weise, konuya ilişkin açıklamasında, iş gücü piyasasının yeni yıla iyi bir başlangıç yaptığını ifade etti.

Weise, ocak ayında mevsimsel nedenlerden dolayı arındırılmamış işsizlikteki artışa karşın, mevsimsellikten arındırılmış işsizliğin azaldığına dikkati çekti. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4