banner3

27 Şubat 2021 Cumartesi

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Hannover Sanayi Fuarı açıldı

Türkiye, fuarda 73'ü milli ve 61'i de bireysel katılım olmak üzere 134 firmayla temsil ediliyor

25 Nisan 2016 Pazartesi 16:50
Hannover Sanayi Fuarı açıldı


75 ülkeden 5 bin 200 firmanın katıldığı Hannover Sanayi Fuarı 2016 kapılarını ziyaretçilere açtı.

Almanya Başbakanı Merkel ile ABD Başkanı Obama fuardaki bazı Alman ve ABD stantlarını gezdi

Fuarda Türkiye'yi 134 firma temsil ediyor


Hannover - Almanya'da her yıl düzenlenen Hannover Sanayi Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile fuarın bu yılki partner ülkesi ABD'nin Başkanı Barack Obama fuardaki bazı Alman ve ABD stantlarını gezdi. İki liderin ziyareti nedeniyle uygulanan yoğun güvenlik önlemleri kapsamında fuardaki birçok salon pazar gününden kapatıldı. 

Bu yıl 75 ülkeden 5 bin 200 firmanın katıldığı fuarda yurt dışı katılım oranı yüzde 58 olarak belirlendi. Fuara en çok katılımcı sağlayan ülke ev sahibi Almanya oldu. Ardından Çin, ABD, İtalya, Türkiye ve Hollanda sıralandı.

Türkiye, fuarda 73'ü milli ve 61'i de bireysel katılım olmak üzere 134 firmayla temsil ediliyor. Türkiye Makine Tanıtım Grubu, fuar kapsamında bugün düzenleyeceği “Türkiye Akşamı” etkinliğinde Türk ve Alman iş adamlarını bir araya getirecek. 


Fuarın ana teması “Sanayi 4.0”

"Sanayi 4.0" temasının ön planda olacağı fuarda "Sanayi 4.0" ve "Endüstri İnternet" üzerine oturumlar düzenlenecek. 

Fuarda ayrıca, Araştırma, Geliştirme Teknolojileri (Research & Technology), Elektrik ve Hibrid Teknolojileri, Elektrik Depolama Sistemleri (MobiliTec), Endüstriyel Üretim Teknolojileri (Industrial Supply), Sanayi Otomasyonu Teknolojileri (Industrial Automation), Akıllı Enerji ve Çevre Teknolojileri (Energy), Bilgi İşlem Sistemleri (Digital Factory), Rüzgar Teknolojileri (Wind), Vakum ve Basınçlı Hava Teknolojileri (ComVac), Yüzey Teknolojileri (Surface Technology) ve Otomasyon (Motion Drive & Automation) alanındaki en yeni gelişmeler sergilenecek.

Bu yıl yaklaşık 2 bin 500 gazetecinin takip ettiği ve 250 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar, 29 Nisan’da sona erecek. 

Öte yandan, günlerdir yoğun güvenlik önlemlerinin uygulandığı kentte bugün de birçok yol trafiğe kapatıldı. Ayrıca, fuar girişinde de sıkı güvenlik kontrolleri yapıldı.

(AA) Abdulselam Durdak

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4