banner3

04 Mart 2024 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

İşsizlikte rekor düşüş

Almanya'da işsizlik rekor seviyede geriledi

01 Nisan 2017 Cumartesi 22:52
İşsizlikte rekor düşüş
 

Federal İş Ajansı Başkanı Scheele: "İlkbaharın gelmesiyle işsiz sayıları önemli ölçüde düştü ve istihdam artışı hız kesmeden devam ediyor"

Frankfurt - Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı, mart ayında piyasa beklentisinin üzerinde 30 bin azalırken, işsizlik yüzde 5,8’le yeni bir rekor seviyeye geriledi. 

Almanya Federal İş Ajansının (BA) açıkladığı verilere göre, Almanya'da mart ayında piyasalarda 10 bin azalması beklenen mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 30 bin kişi azaldı. Böylece mart ayında ülkede mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 2 milyon 556 bin olarak ölçüldü.

Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı ise mart ayında yeni tarihi düşük seviyeye indi. İşsizlik şubat ayındaki yüzde 5,9’dan martta yüzde 5,8’e düşerek Almanya'nın 1990 yılında birleşmesinden bu yana ölçülen en düşük seviyeye geriledi. 

Federal İş Ajansı Başkanı Deflef Scheele, konuya ilişkin açıklamasında, iş gücü piyasalarının olumlu kalmaya devam ettiğini belirterek, "İlkbaharın gelmesiyle işsiz sayısı önemli ölçüde düştü, istihdam artışı hız kesmeden devam ediyor ve yeni eleman için işletmelerin talebi yüksek." ifadesini kullandı.

(AA) Abdulselam Durdak

Anahtar Kelimeler: Almanya Destat Isişsizlik

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4