banner3

05 Aralık 2019 Perşembe

Toplumsal müesseselere güven kaybı Almanya için büyük tehlike

Mısır ile Almanya arasında 238 milyon avroluk yatırım anlaşması

Mısır Elektrik Bakanlığı ile Elsewedy Electric ve Siemens şirketleri arasında 6 trafo istasyonu inşa edilmesini içeren anlaşma imzalandı.

23 Aralık 2015 Çarşamba 14:15
Mısır ile Almanya arasında 238 milyon avroluk yatırım anlaşması
Kahire - Mısır Elektrik ve Yenilebilir Enerji Bakanlığı ile Elsewedy Electric ve Alman Siemens şirketleri arasında 238 milyon avro değerinde 6 trafo istasyonu inşa edilmesini içeren anlaşmanın imzalandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Elsewedy ve Siemens şirketleri ile imzalanan 238 milyon avro tutarında 6 trafo istasyonu inşa edilmesini öngören anlaşmaya ilişkin projenin 18 ayda tamamlanacağı belirtildi.

Siemens’in halihazırda Beni Suveyf, El-Burlos ve başkent Kahire’nin doğusunda inşa edilmesi planlanan yeni idari başkentte, toplam 14 bin 400 megavat kapasitesinde 3 elektrik santrali inşaatının devam ettiği ifade edilen açıklamada, inşa edilecek 6 trafo istasyonunun söz konusu enerjinin ulusal elektrik ağına bağlanmasında yardımcı olacağı kaydedildi.

Mısır Elektrik Bakanlığı, 14 Mart’ta Mısır’ın Şarm eş-Şeyh kentinde düzenlenen "Geleceğin Mısır'ı" başlıklı ekonomi kongresi çerçevesinde, enerji alanında Alman "Siemens" şirketiyle 10 milyar dolar değerinde, yatırım anlaşması için mutabakat zaptı imzalandığını açıklamıştı.

(AA) Hussein Abd El-Fettah, Daniel Gallego

Anahtar Kelimeler: MısırAlmanyaYatırım

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4