banner3

01 Aralık 2023 Cuma

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

"15 Temmuz darbe girişimi" tiyatro gösterisi oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini konu alan "Gözyaşı Geceleri - Son Kale Türkiye" isimli tiyatro gösterisi, Almanya'nın Köln kentinde ilgi gördü.

25 Şubat 2017 Cumartesi 00:33
 

Köln - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini konu alan "Gözyaşı Geceleri - Son Kale Türkiye" isimli tiyatro gösterisi, Almanya'nın Köln kentinde ilgi gördü.

Programın organizatörü Nail Şekeroğlu, gösteri öncesi yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi ve vatan sevgisini anlattıkları gösteri aleyhine gerek FETÖ gerekse PKK terör örgütü yandaşlarının programın iptal edilmesi için Alman makamlarına binlerce şikayet dilekçesi gönderdiğini söyledi.

Şekeroğlu, tüm engellemelere rağmen Köln programını düzenlediklerini ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

"Almanya'nın Hannover ve Manheim gibi bazı kentlerindeki programlarımız iptal oldu. Polisin verdiği bilgiye göre sadece Mannheim'da bin 278 şikayet almışız. Köln ve Hamburg'ta da iptal etmek için bir hayli uğraştılar. Polise ifade verip programımızın içeriğini anlatıp izin almak zorunda kaldık. Polise de anlattığımız üzere, biz şimdiye kadar ne yaşadığımız ülke Almanya nede ana vatanımız Türkiye'ye zarar getirecek hiçbir iş içerisinde olmadık ve olmayacağız."

"Kendi vatanına ihanet eden bir gün bu ülkeye de yapar"

Almanya'nın kendi vatanına ihanet edenleri şu an için iyi ağırladığını ancak bu kişilerin gelecekte aynı ihaneti Almanya'ya da yapabileceklerini dile getiren Şekeroğlu, şöyle devam etti:

"Almanya'da Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller'in yönettiği belediyelerde tuttuğumuz salonlardaki gösterileri iptal ettiler. Gerekçe olarak Yahudi düşmanlığını gösteriyorlar ancak programın içerisinde Yahudilerle ilgili bir bölüm yok. Ayrıca 'Kendi siyasetinizi buraya taşıyamazsınız' diyorlar, oyun içinde kin, nefret ve ırkçılık olduğunu iddia ediyorlar. Ancak bir tiyatro gösterisine tahammül edemeyenler asıl ırkçılığı kendileri yapıyorlar. Programımızın içinde kardeşlik, birlik ve beraberlik teması işleniyor. Kendi halkına silah doğrultan hainlere karşı milletin ayaklanışını ve vatan sevgisini anlatıyoruz."

Vermek istedikleri mesajla Türk milletinin birlik ve beraberliğini vurgulamaya çalıştıklarını kaydeden Şekeroğlu, "Programın ilk bölümünde eski ve yeni Türkiye'yi anlatıyoruz. İkinci bölümde ise 15 Temmuz hain darbe girişimi, Doğu'da verdiğimiz çok sayıda şehit ve dünya genelinde terör örgütlerinin yapmak istediklerini anlatarak insanları bilinçlendirmek istiyoruz. tankların üzerine yürüyen bir millete ve şehitlerimize bu yaptıklarımızı bir borç biliyoruz." diye konuştu.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4