banner3

27 Şubat 2021 Cumartesi

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

AK Parti'den sivil toplum hamlesi

Ak Parti her alandaki sivil toplum örgütleriyle bir araya gelip kendi alanlarındaki sorun ve çözüm önerilerini dinleyecek.

04 Ocak 2016 Pazartesi 13:28
AK Parti'den sivil toplum hamlesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: "Her alandaki sivil toplum örgütleriyle bir araya gelip kendi alanlarındaki sorun ve çözüm önerilerini dinleyeceğiz"

"Romanlar, kadın, çevre, hayvan hakları, gazi ve şehit aileleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Avrupa'daki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceğiz"


TBMM - AK Parti,  sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek kendi alanlarındaki sorun ve çözüm önerilerini alacak.  

AK Parti'de Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, ilk aşamada Romanlar, kadın, çevre, hayvan hakları, gazi ve şehit aileleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Avrupa'daki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceklerini söyledi. 

STK'larla kendi alanlarındaki konuları, sorunları ve çözüm önerilerini belirleyeceklerini ifade eden Özdağ, ülkenin gündeminde önemli yer tutan toplumsal sorunlar konusunda her kesimin nabzını tutacaklarını kaydetti. Özdağ, "Çevre dernekleriyle çevre sorunlarını, kadın dernekleriyle maalesef Türkiye'nin gerçeği olan şiddeti, boşanmaları, evliliklerin sağlıklı yapılamamasını konuşacağız" dedi.  

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki illere gideceklerini ifade eden Özdağ, "Şimdiye kadar çok fazla gidilmeyen, ihmal edilen ya da çok fazla ön planda olmayan iller de olacak. Iğdır, Ardahan, Ağrı, Kars, Siirt, Bitlis, Bingöl gibi iller. Ayrıca Güneydoğu'daki STK'larla bir araya gelip çözüm önerilerini alıp sıkıntılarını dinleyeceğiz. Türkiye'nin tamamına hitap etmek durumundayız. Bölücülük yapanlar ve terör örgütünü destekleyenler hariç, milli bütünlük içinde sosyal sorumluluk projelerine imza atan her dernek bizim muhatabımızdır" diye konuştu.    

Avrupa'daki STK'larla da buluşacaklarını, bu kapsamda Hollanda, Avusturya, Almanya, Fransa ve Benelüks ülkelerinde toplantılar yapacaklarını anlatan Özdağ, "Bugüne kadar yaptıklarımızı ve vaatlerimizi anlatacağız. Hayata geçirdiğimiz vaatlerimizi içeren kılavuz kitapçıklar hazırladık. Vatandaşlarımızın bunlardan nasıl yararlanacağı kılavuzda yer alacak. Vaatlerden yararlanmak için nereye başvurmaları, hangi projelerden yararlanabilecekleri ve bunlar için gerekli şartları anlatıyoruz. İkincil mevzuatı içeriyor. Bunları ilgili derneklere de göndereceğiz" dedi.  

Yurt dışında işçilerin çocuklarından seçkin okulları bitirenlerden her yıl 150-200'ünü Türkiye'ya davet edeceklerini, 15 gün boyunca hem kendi alanında çalışması hem de tatil yapmalarına imkan yaratacaklarını anlatan Özdağ, ayrıca yabancı ülkelerdeki Türk bilim adamlarını da Türkiye'ye davet ederek meslektaşlarıyla buluşacakları ve bilgilerini aktaracakları sempozyumlar düzenlemeyi amaçladıklarını kaydetti. Özdağ, yurt dışındaki Türk öğrenci ve bilim adamlarının ülkeleriyle bağlarının sürmesini istediklerini vurguladı. 

Özdağ,  6 Ocak Dünya Görme Engelliler Günü'nde, dijital 600 beyaz baston dağıtacaklarını belirterek, 100'nü Ankara'da, geri kalan 500'ünü ise çeşitli illerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıracaklarını söyledi. Özdağ, Türkiye'de iki milyon görme engelli bulunduğunu hatırlatarak, "Görme engellilerin her şeyi beyaz baston. Biz de bu girişimimizle farkındalık yaratacağız" dedi.


(AA) Melda Çetiner Karagöz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4