banner3

21 Şubat 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Almanya'da ırkçılığa ve radikalleşmeye karşı eylem planı

Almanya'da Bakanlar Kurulu, ırkçılığa ve radikalleşmeye karşı Milli Eylem Planı'nı kabul etti

14 Haziran 2017 Çarşamba 22:44
Almanya'da ırkçılığa ve radikalleşmeye karşı eylem planı
 

Berlin - Almanya'da ırkçılığa ve radikalleşmeye karşı ''Milli Eylem Planı'' kabul edildi.

Bakanlar Kurulu, Federal Aile Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığınca sunulan ırkçılığa karşı eylem planı ve radikalleşmeye karşı önlemler paketini içeren eylem planını onayladı.

Eylem planına göre günlük yaşamda, internette ve iş yerinde her türlü ırkçılığın ve radikalleşmenin önlenmesi hedefleniyor.

Plana göre gençlerin radikalleşmesinin önlenmesi amacıyla sivil toplum örgütleri tarafından yürütülecek projelere kaynak aktarılacak.

Federal Aile Bakanı Katarina Barley, yaptığı açıklamada, her türlü ayrımcılığın toplumun temel değerlerine saldırı anlamına geldiğini belirterek, "Birlikte saygı içerisinde yaşamak, ayrımcılık yapmadan mümkündür.'' değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Barley, aşırıcılıkla mücadele için 100 milyon avroluk bir bütçe ayırdıklarını ve bu paranın sivil toplum kuruluşlarına aktarılacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere de yazılı açıklamasında, Almanya'nın özgür ve çoğulcu demokrasiye sahip bir ülke olduğunu belirterek, ''Irkçılık ve insanları aşağılayıcı tavırlar, temel değerlerimizle uyuşmuyor. Bu tür davranışlar kabul edilemez. Engelleme ve önleme, koruyucu demokrasimizin temel direklerindendir'' ifadelerini kullandı.

(AA) Cüneyt Karadağ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4