banner3

21 Ocak 2021 Perşembe

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Belçika'dan Danimarka'ya mülteci tepkisi

Belçika İçişleri Bakanı Jambon'dan Danimarka'nın sığınmacı politikasına eleştiri

18 Ocak 2016 Pazartesi 17:36
Belçika'dan Danimarka'ya mülteci tepkisi

Belçika İçişleri Bakanı Jambon, Danimarka'nın sığınmacıların para ve değerli eşyalarına el koyma planının "aptalca bir fikir" olduğunu söyledi


Brüksel - Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, Danimarka'nın kalış ve bakım masraflarını karşılamak için sığınmacıların para ve değerli eşyalarına el koyma yönündeki planını eleştirdi.

Jambon, De Morgen gazetesine yaptığı açıklamada, Belçika'da asla böyle bir uygulamaya gitmeyeceklerini kaydetti. "Böyle bir caydırıcı önlemi onaylamıyoruz" ifadesini kullanan Jambon, Danimarka'nın planını "aptalca bir fikir" şeklinde nitelendirdi. Jambon, "Sınırlarımıza dikenli teller örmeyeceğiz. Nakitlerini almak için bavullarını aramayacağız. Bu (sığınmacı meselesi) insani kalmalı" dedi.

Danimarka'daki merkez sağ hükümeti tarafından hazırlanan tasarıda, sığınmacıların beraberlerinde getirdikleri 10 bin krondan (4 bin 400 TL) değerli eşya ya da nakit paralarına el konulması öngörülüyor. Hükümet, bu yolla sığınmacıların kalış ve bakım masraflarının bir kısmının karşılanacağını savunuyor.

Henüz meclis tarafından oylanmayan tasarı, Nazi Almanyası'nın 2. Dünya Savaşı sırasında Yahudilere yönelik uygulamalarına benzetiliyor.


(AA) Hasan Esen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4