banner3

24 Temmuz 2021 Cumartesi

Osnabrück İslam Koleji DİTİB’e rakip mi?

"DAEŞ Afganistan'da yükselişte"

NATO Kararlı Destek Misyonu: "DAEŞ Afganistan'da yükselişte" uyarısı yaptı

19 Ocak 2016 Salı 22:05


Washington - NATO'nun Kararlı Destek Misyonu Sözcüsü Wilson Shoffne, terör örgütü DAEŞ’in Afganistan’da aynı anda farklı şehirlerde operasyon yapabilecek durumda değilse bile, yükselişte olduğunu söyledi. 

Shoffne, Afganistan’da Taliban’a karşı yapılan operasyonlar hakkında Pentagon’daki muhabirleri telekonferans yoluyla bilgilendirdi.


DAEŞ’ın Afganistan’da aynı anda birden fazla operasyon yapabilecek bir durumda olmadığını belirten Shoffne, “DAEŞ, Suriye ve Irak’taki gibi burada olayları yürütebildiğini görmüyoruz” dedi.

 
Shoffne, “DAEŞ, Nangarhar bölgesinde operasyonlar yapmaya çalışıyor. Afganistan’ın diğer bölgelerinde de küçük çapta propaganda girişimlerinde bulunduklarını görüyoruz” ifadesini kullanarak, Afganistan’da yükselişte olduklarını düşündüklerini söyledi. Shoffne ayrıca, Afganistan’da DAEŞ'in henüz çok ciddi bir ekonomik desteğinin olmadığını söyledi.


Geçtiğimiz hafta, Nangarhar kentinde ABD güçlerine ait insansız hava aracı ile düzenlenen saldırıda, Afganistan’daki DAEŞ sorumlusu Hafız Sayid ve 11 militanı öldürülmüştü.
  

(AA) Muhammed Bilal Kenasari
Anahtar Kelimeler: ışid Afganistan Nato

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4