banner3

04 Mart 2024 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Köln Belediye Başkanı Reker’dan DİTİB’e ziyaret

Köln Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu’na iadei ziyarette bulundu.

07 Aralık 2016 Çarşamba 21:48
Köln Belediye Başkanı Reker’dan DİTİB’e ziyaret
 

İntertürk - Köln

DİTİB Genel Başkanı Aşıkoğlu‘nu makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Reker, DİTİB Merkez Camii ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Reker, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi’ni ardından inşaatı bitme aşamasında olan Merkez Camii ve alışveriş merkezini ziyaret etti. Caminin son durumu hakkında bilgi alan Reker, cami bitince kültürlerarsı özelliği olan Köln şehrine renk katacağını ve güzel hizmetler de bulunacağını söyledi.

DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu günün anısına Köln Ana Kent Belediye Başkanı Henriette Reker‘e caminin iç mimarisinde kullanılan selçuklu motifli alçı plaka hediye etti.  

Aşıkoğlu, Başkan Reker‘e ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisine teşekkür etti. Köln DİTİB Merkez Camii’nin biran evvel bitirerek hizmete açmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Aşıkoğlu, Camimiz hem Müslümanlar  hem de Köln şehri için  önemlidir“ dedi. Aşıkoğlu’nun sözlerine Başkan Reker de destekledi.

Ziyarete Köln Anakent Belediyesi Sosyal İşler Genel Müdürü Prof. Dr. Harald Rau, DİTİB Genel Sekreteri  Dr. Bekir Alboğa da hazır bulundu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4