banner3

20 Nisan 2024 Cumartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

70 yıllık evliliğin sırrı

Almanya'nın Köln kentinde yaşayan ve 70 yıldır aynı yastığa baş koyan 87 yaşındaki Behice ile 93 yaşındaki Ahmet Kocatepe çifti, mutluluklarının sırrınının yalandan uzak durmak, anlayış ve sevgi olduğunu belirttiler.

06 Haziran 2017 Salı 18:07
70 yıllık evliliğin sırrı
 

Köln'de yaşayan Behice ve Ahmet Kocatepe, 70. evlilik yıldönümlerinde birbirlerini hala ilk günkü gibi sevdiklerini belirterek gençlere uzun ve mutlu evlilik için tavsiyede bulundu.

Köln - Almanya'nın Köln kentinde yaşayan ve 70 yıldır aynı yastığa baş koyan 87 yaşındaki Behice ile 93 yaşındaki Ahmet Kocatepe çifti, mutluluklarının sırrının dürüstlük, anlayış ve sevgi olduğunu söyledi.

Köln'ün Longerich semtinde oturan çifti evlilik yıldönümleri nedeniyle ziyaret eden belediye yetkilileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Henrieke Reker adına Kocatepe çiftine ömür boyu mutluluklar diledi. 

Alman basınının da yoğun ilgi gösterdiği Kocatepe çifti, gazetecilere yaptıkları açıklamada, çok mutlu olduklarını ve birbirlerini hala ilk günkü gibi sevdiklerini anlattı.

Behice Kocatepe, 70 yıl önce İstanbullu olan eşinin memleketleri olan Erzurum'a asker olarak geldiğini ve böylece tanıştıklarını belirterek "İlk görünce çok beğendim tabii. Teyzem de o zaman İstanbul'da yaşıyordu. Biz de İstanbul'a gelip gittiğimiz için dedem o zaman beni Ahmet Bey'e verdi. Nikahlandık ve 4 yıl nikahlı olarak askerden gelmesini bekledim." dedi.

Köln'deki Ford fabrikasından emekli olan Ahmet Kocatepe ise "İki çocuğumuz var, torunlarımız var, hepsi Almanya'da doğup büyüdü. Yaşantımızın çoğu Almanya'da geçti. Yaşam gayet güzel. İnsanların yaşamlarını güzel yapmaları da zindan etmeleri de kendi ellerinde." diye konuştu.

70 yıllık mutluluklarının sırrının yalandan uzak durmak, anlayış ve sevgi olduğunu ifade eden Kocatepe çifti, "Bazen duymayacaksın, görmeyeceksin, darılsan da affetmesini bileceksin. Çocuklara bakacaksın, evin kadını ve erkeği olacaksın. Uzun ve mutlu bir evlilik için gençlere tavsiyelerimiz bunlar." dedi.

Kocatepe çifti, gerek basının gerekse Alman politikacıların ziyaret ve mektuplarla kendilerine gösterdiği yoğun ilgiden de memnun olduğunu kaydetti.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4