banner3

04 Aralık 2023 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Almanya sığınmacılara 21,7 milyar € harcamış

Almanya Maliye Bakanlığı: "Geçen yıl sığınmacı ve mülteci sorununun çözümü için 21,7 milyar avro harcandı"

27 Ocak 2017 Cuma 18:27
Almanya sığınmacılara 21,7 milyar € harcamış
 

Frankfurt - Almanya Maliye Bakanlığı, geçen yıl sığınmacı ve mülteci sorununun çözümü için 21,7 milyar avro harcandığını bildirdi.

Almanya Maliye Bakanlığının yayımladığı ocak ayı raporunda, ülkeye tarihi yüksek seviyedeki sığınmacı girişinin 2015 yılıyla sınırlı kaldığı, 2016'nın başından bu yana Almanya'ya girişlerin önemli ölçüde azaldığı belirtildi. 

Ülkeye 2015 yılında 890 bin, 2016 yılında ise 280 bin sığınmacının geldiği ifade edildi.

Federal bütçeden 2015 yılından bu yana sığınmacı ve mülteci krizine ilişkin ek finansal kaynaklar sağlandığı belirtilen raporda, 2016'da bu tutarın 21,7 milyar avro seviyesinde olduğu bildirildi.

Raporda, sığınmacılar ve mülteciler için yapılan harcamalarda en büyük payı, 9,3 milyar avroyla eyaletlere ve belediyelere yapılan yardımların oluşturduğu, bunu, 7,1 milyar avroyla göçe neden olan sorunların ortadan kaldırılması, 2,1 milyar avroyla entegrasyon hizmetleri, 1,7 milyar avroyla sığınma prosedürüne göre sosyal harcamaların izlediği belirtildi. Sığınma başvurusunda bulunanların kayıt işlemleri ve konaklamaları için ise 1,4 milyar avro harcandığı kaydedildi.

Almanya Maliye Bakanlığının raporunda, sığınmacı ve mülteci sorununa yönelik olarak bu yıl harcanması planlanan miktarın ise 21,3 milyar avro olarak öngörüldüğü ifade edildi.

(AA) Abdulselam Durak

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4