banner3

29 Eylül 2023 Cuma

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Almanya’da kullanılan oylar Türkiye’ye gönderildi

Türkiye'de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği halk oylaması için Almanya'nın Berlin, Hamburg ve Hannover şehirlerinde kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi

11 Nisan 2017 Salı 14:56
Almanya’da kullanılan oylar Türkiye’ye gönderildi
 

Berlin – Türkiye'de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği halk oylaması için Almanya'nın Berlin, Hamburg ve Hannover şehirlerinde kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi.

Berlin, Hamburg, Hannover kentlerinde 27 Mart-9 Nisan arasında kullanılan oylar bugün Berlin Tegel Havalimanı’nın askeri bölümüne getirildi.

Turuncu diplomatik torbaların içinde bulunan oylar, siyasi parti temsilcileri ve resmi yetkiler ile Türkiye’den gelen gözlemci heyet nezaretinde kargo konteynerlere yerleştirildi.

Tutanak tutulduktan sonra konteynerler THY uçağının kargo bölümüne yüklendi.

Uçağa Berlin'den 28, Hannover’den 23 ve Hamburg’dan 21 turuncu diplomatik torba konuldu.

Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, burada yaptığı açıklamada, iki hafta boyunca söz konusu kentlerde kullanılan oyların bu sabah havalimanına getirildiğini belirterek "Türkiye’den gelen YSK ve bakanlığımızın yetkililerine devir teslim yapıyoruz. Bütün partilerimiz bu heyetler içinde yer almakta." dedi.

Uçağın Berlin'den sonra İsveç'in başkenti Stockholm, Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve İngiltere'nin başkenti Londra'da kullanılan oyları da alarak Ankara'ya döneceği belirtildi.

(AA) Erbil Başay

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4