banner3

20 Nisan 2024 Cumartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Aşıkoğlu, gençlerle bir araya geldi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, DİTİB Federal Gençlik Birliği, Eyalet ve Bölge Gençlik Birlikleri ile “Gençlik Çalışmaları” kapsamında bir araya geldi

01 Nisan 2016 Cuma 16:37
Aşıkoğlu, gençlerle bir araya geldi

İntertürk - Köln

Paskalya tatili vesilesiyle dört gün süreyle bir araya gelen DİTİB Gençlik Birlikleri; 2016-2017 hedefleri, vizyon, gençliğin önemi, heyecanı, profesyonel çalışma azmi, radikal gruplara karşı gençleri ilahiyat temelli bilgilerle korumak, doğru bilgi ile kendilerini korumaları konularında bilgi alış verişinde bulundu.

“Gençlik Çalışmaları” kapsamında yapılan toplantının ilk gününde gençlerle bir araya geleren DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu gençlerle sohbet etme imkanı buldu.

Son zamanlarda Almanya’da ve diğer batılı ülkelerde, İslam dinine karşı olumsuz bir hava estiğini ifade eden Aşıkoğlu; “İslam’ı temsil ettiğini söyleyen fakat İslam ile uzaktan yakından alakası olmayan, Kur’an ve Sünnet’te hiçbir temeli olmayan bağnaz oluşumların sergilediği tutum ve davranışları ve bunun bizlere verdiği zararları her biriniz yakından görüyorsunuz. Giderek artan selefi yorumlar, sosyal medyanın da yardımıyla dini bilgi ve yeterliliği olmayan gençleri ağına düşürüyor ve her birini rahmet dini İslam’ın gerçek mesajından uzaklaştırıyor. Bizler DİTİB ailesi olarak sizlerin de yardımlarıyla bunu engellemek için daha fazla çaba göstermeliyiz” dedi.

İçinde yaşadığımız toplumda artık sizler misafir değilsiniz diyerek sözlerine devam eden Aşıkoğlu; “Sizler burada doğdunuz, burada okudunuz, bir kısmınız burada evlendiniz ve burada yaşamaya devam edeceksiniz. İsimleriniz Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma olarak siz içinde yaşadığımız Almanya’ya aitsiniz. Ama sizler bir o kadar da babalarınızın ve dedelerinizin 60’lı yıllardan itibaren ekmek kavgası vermek üzere bırakıp geldikleri Türkiye’ye aitsiniz. Sizler yüzyıllarca adalet dağıtmış, diğer din ve milletlerin zor durumda kaldıklarında yardım istedikleri büyük bir milletin evlatları, torunlarısınız. Ecdadımızın merhametini, tecrübesini, adaletini sizler her biriniz burada yaşatmaya devam edeceksiniz.” şeklinde konuştu.

Gençlik çalışmaları kapsamında; erdemli gençlik, Müslüman gençlik, Almanya'daki tüm gençliğe fayda sağlayacak çalışmalar, yeni kararlar, yeni hedefler, projeler, internet sitesi gibi konular üzerinde duruldu.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4