banner3

17 Haziran 2021 Perşembe

Osnabrück İslam Koleji DİTİB’e rakip mi?

Avrupalı Kütahyalılardan Türkiye'deki engellilere yardım

Almanya'da faaliyet gösteren Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, engelliler için topladığı iki tır yardımı Türkiye'ye gönderdi.

15 Şubat 2016 Pazartesi 14:09
Avrupalı Kütahyalılardan Türkiye'deki engellilere yardım
 

Köln - Almanya'da faaliyet gösteren Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, engelliler için topladığı iki tır yardımı Türkiye'ye gönderdi.


"Engelsiz Bir Kütahya İçin El Ele" projesi çerçevesinde, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan vatandaşların yardımlarıyla 130 akülü araç, 60 manuel araç, 50 yürüme aracı, 5 banyo lifti ve çok sayıda koltuk değneği temin edildi.

Yardımlar, tırlara yüklenerek Köln'deki federasyon merkezinden Türkiye'ye yola çıktı.

Avrupa Kütahyalılar Federasyonu Başkanı Adil Emsen, Kütahya Belediyesi ile işbirliği içinde "Kütahyamızda engelli kalmasın, engellilere gelin umut olalım" sloganıyla yola çıktıklarını ve yardımları üç ay içinde topladıklarını ifade etti.

Yardımların toplanmasında emeği geçen başta Avrupa'da yaşayan Kütahyalı hemşehrileri olmak üzere, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar'a teşekkür eden Emsen, "Başta kendi ilimiz, ilçeleri ve köyleri olmak üzere memleketimizde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşımız kalmayana kadar, bu tür kampanyalarımız devam edecek" dedi.

Türkiye'ye gönderilen akülü araçlar ve diğer malzemelerden almak isteyen ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların "Sakatlar Derneği Kütahya Şubesine" başvurabilecekleri belirtildi.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4