banner3

17 Nisan 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Berlin'den 6 ayda 1068 sınırdışı

Berlin İçişleri Senatörü Frank Henkel'in açıklamalarına göre Berlin'den 6 ayda 1068 kişi sınırdışı edildi.

06 Temmuz 2016 Çarşamba 15:41
Berlin'den 6 ayda 1068 sınırdışı
 

Berlin İçişleri Senatörü Hıristiyan Demokrat Partili (CDU) Frank Henkel 2016'nın ilk 6 ayında Berlin'den sınırdışı edilip ülke dışına gönderilen yabancıların sayısının 1068 olduğunu açıkladı. 2015 yılının aynı döneminde sınırdışı edilenlerin sayısı ise 374 idi. 

Berlin'de hukukun üstünlüğü ve kamu düzenini sağlamak için sınırdışı uygulamalarının süreceğini belirten Henkel, 'ülkede kalış şartlarını yerine getirmeyenler mutlaka ülkeyi terketmelidirler' dedi. 

Sosyal Demokrat Partisi (SPD)'den Tom Schreiber ise 1068 kişinin gönderilmiş olmasının bir başarı olarak gösterilemeyeceğini çünkü Berlin eyaletinden sınır dışı edilmesi gerekenlerin sayısının 9000 civarında olduğunu ifade etti. Tom Schreiber diğer yandan sınırdışı kararı verilenler içerisinde 15 yıldan daha fazla süredir Berlin'de yaşayan ve çoktan uyum sağlamış kişiler olduğuna da dikkat çekti.

Berliner Zeitung'un haberine göre bu yılın ilk 6 ayında sınırdışı edilenlerin 319'u Sırbistan'a, 213'ü Bosna'ya, 188'i Kosova'ya ve 184'ü Arnavutluk'a gönderildi. İçlerinde suçluların da bulunduğu Türkiye'ye gönderilecek 40 kişilik grubun iadesi ise İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı nedeniyle gerçekleşemedi. Atatürk Havalimanı'nın iniş izni vermemesi nedeniyle Berlin'e dönen uçaktan inen sınırdışı edilmiş 40 kişi kayıplara karıştı. Bu, bazı çevrelerce skandal olarak nitelendirilmişti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4