banner3

04 Aralık 2023 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Fransa-Belçika sınırında eylem

Fransa ve Belçika'da yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla demiryolu sektörü, nükleer santraller ile toplu taşıma araçlarındaki çalışanların grevleri sürüyor.

09 Haziran 2016 Perşembe 23:02
Fransa-Belçika sınırında eylem
 

Fransa ve Belçika'da yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla demiryolu sektörü, nükleer santraller ile toplu taşıma araçlarındaki çalışanların grevleri sürüyor. Belçika-Fransa sınırındaki Rekkem kentinde bir araya gelen Belçikalı ve Fransız sendikacılar, otoyolu trafiğe kapatarak yeni çalışma yasa tasarısını protesto etti.

Öte yandan Fransa'nın başkenti Paris'te, Sosyalist Parti üyeleri iş reformu yasası ile ilgili toplantı düzenledi. Fransa Başbakanı Manuel Valls da  oplantıya katıldı. Tplantı öncesi de protesto gösterileri düzenlendi. Polisler, göstericileri toplantının yapılacağı bölgeden uzaklaştırdı.

Fransa'da grevlerin ve olayların ne zaman duracağı bilinmezken Türk dış işleri bakanlığından da Euro 2016 ile ilgili seyahat uyarısı geldi.

Dışişleri Bakanlığı, Fransa'da düzenlenecek EURO 2016 şampiyonasını takip edecek Türk vatandaşlarına toplu taşıma araçlarında ve kalabalık yerlerde dikkatli olmaları tavsiyesinde bulundu

Bakanlığın internet sitesinden yayımlanan duyuruda, Türk Milli Takımı'nın da katılacağı EURO 2016'nın 10 Haziran-10 Temmuz 2016 tarihleri arasında Fransa’nın ev sahipliğinde Bordo, Lens, Lille, Liyon, Marsilya, Nice, Paris, Saint-Denis, Saint-Etienne ve Toulouse kentlerinde düzenleneceği hatırlatıldı.

Açıklamada, Fransa'nın, Paris’te düzenlenen terör saldırılarının ardından ilan ettiği olağanüstü hal uygulamasını, şampiyonayı da kapsayacak şekilde iki ay daha uzattığı belirtildi.

Fransız makamlarının maçların oynanacağı stadyumlarda, taraftarların bir araya gelmeleri için hazırlanan taraftar alanlarında ve insanların toplu olarak bulunacağı diğer alanlarda yoğun önlemler aldığı vurgulanan açıklamada, Türk vatandaşlarının mevcut güvenlik riski konusunda bilgilendirilmesi ihtiyacı doğduğu ifade edildi.

(AA) Fransa

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4