banner3

17 Nisan 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Hapishaneyi otel olarak kullanıyor

61 yaşındaki banka soyguncusu tahliye taleplerini geri çevirerek hapishanede yaşamayı sürdürüyor.

12 Haziran 2016 Pazar 10:50
Hapishaneyi otel olarak kullanıyor
 

Roland R. banka soygunu, gasp ve hürriyeti tahdit gibi suçlardan 16 yıl cezaya çarptırılmış ve hapishanede geçirdiği süre ile istediği zaman tahliye hakkını elde etmiş 61 yaşında bir mahkum. Ancak o sunulan tahliye taleplerini reddediyor ve hayatını hapishanede sürdürmek istiyor, çünkü içerisini dışarıdan daha rahat buluyor.

Stern Tv'nin haberine göre, Roland R. hapishaneden çıkınca tek şansının sosyal yardım almak olacağını ve onun da kendisine hapishanedekinden daha iyi bir imkan sunmayacağını söylüyor. 750 kişinin yattığı Aachen Hapishanesi'nde dışarıda bulamayacağı bir hayli avantaja sahip olduğunu belirten Roland R. kitaplarının, televizyonunun ve diğer ihtiyaçlarının yanında olduğunu, kendisine yemek verildiğini, spor yapabildiğini, sıhhi ihtiyaçlarının karşılandığını ifade ediyor.

Adeta eyalette geceliği 260 € tutarındaki bir oteldeki hizmetleri aldığı görülen Rolan R. 1998 yılında Düsseldorf'a bağlı Mettmann kasabasında yaptığı silahlı banka soygununda 350 bin Mark ile kayıplara karışmış, ancak iki sene sonra yakalanabilmişti.

2 yıldır tahliye hakkına sahip olan banka soyguncusu, hapishanedeki hayatından memnun olduğu için çıkmak istemiyor. İnatçı mahkumun devlete maliyesi ayda 7.800 € hesaplanıyor. Hapishane yetkilileri zorla tahliyeye, eğer çıktıktan sonra bir suça bulaşırsa kendilerinin de sorumlu tutulabileceği endişesi ile yanaşmıyorlar.

 
Anahtar Kelimeler: Roland_r. Almanya Aachen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4