banner3

30 Kasım 2020 Pazartesi

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Köln Bayburtlular Derneğinden örnek çalışmalar

Köln Bayburtlular Derneği Köln Mülheim’ daki merkezinde 1999'dan bu yana hemşehrilerinin buluşma ve eğitim mekanı.

09 Mayıs 2016 Pazartesi 13:29
Köln Bayburtlular Derneğinden örnek çalışmalar
 

Köln-İntertürk
Bayram Özkan


Kölnde yaşayan Bayburtlular tarafından 17 yıl önce kurulan Bayburtlular Derneği vatandaşların buluşma yeri olurken hemşehrilerine ve çevrede yaşayanlara kültürel ve dini eğitim vermeye devam ediyor.

Faaliyet alanlarını genişletmeyi düşündüklerini ifade eden Köln Bayburtlular Derneği Başkanı Zekai Aydın dernek çalışmaları hakkında gazetemize şu bilgileri verdi:

''17 yıl önce Köln Mülheim'da açılan Bayburtlular derneğimizde hem hemşerilerimize, hem civarda yaşayan Türk vatandaşlarına buluşma ve eğitim hizmetleri veriliyor. Ben aynı zamanda derneğimizde dini dersler veriyorum. Her Perşembe günü yetişkinler için dini sohbetlerimiz var, Çarşamba günleri kadınlar için dini sohbetler var, Pazar günleri hem genç kızlarımız hem erkek gençlerimize yönelik din dersleri veriliyor, Cumartesi günü de çocuklarımıza dini ve kültürel dersler veriliyor. Ayrıca cocuklarımıza okul dersleri yarıdımı yapılıyor. Gençlerimizi spora yönlendirmek için bir futbol takımımız var. Derneğimizin şu an 70 üyesi bulunuyor.

Her yıl bir kere kermes organize ediyoruz ayrıca bazı günlerde Köln'de yaşayan Türk kökenli politikacı ve sanatcıları derneğimize davet ediyoruz.  Gelecekte Umre seyahatleri ve Türkiye kültürel gezileri çalışmalarımz olacak. Derneğimiz haftanın her günü açık, buraya gelmek isteyen ve eğitim hizmetlerimizden faydalanmak isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz.'' 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4