banner3

12 Temmuz 2020 Pazar

Neonaziler Almanya’da İç Savaş Peşinde

Köln Fachhochsculeliler Kadıköy'de buluştu

Köln Fachhochscule'de tahsil gören elliyi aşkın kişi İstanbul-Kadıköy'de biraraya gelerek hasret giderdi.

11 Mart 2012 Pazar 10:27
Köln Fachhochsculeliler Kadıköy'de buluştu
Fachhochscule Köln'de okuyan elliyi aşkın kişi 10 Mart akşamı Kadıköy'de bir balık restoranında biraraya gelerek hasret giderdiler.
Bu, 1980 döneminde ekonomi bölümünden mezun olan Adil Ayık(Muhtar) tarafından hayata geçirilen Facebook'taki Kölnlüler Grubu vasıtasıyla bir araya gelenlerin ikinci buluşması. Beş ay önceki buluşmada 17 kişi bir araya gelmişti, bu kez ise katılımcı sayısı ellinin üzerinde oldu.  
H.Suat Yılmaz tarafından organize edilen ikinci buluşmaya sadece İstanbul ve çevresinden Köln-FH'lılar değil, Adana'dan, İzmir'den, Ankara'dan gelenler olduğu gibi, Almanya'dan, hatta Amerika'dan gelip katılanlar da oldu.
Dokuz saati bulan buluşmada yenildi, içildi, oynandı, eğlenildi. Ama şüphesiz en önemlisi katılımcıları otuz yıl öncesine götüren anıların tazelenmesi oldu. Bir kısmı yıllardır birbirini görmemiş arkadaşların bir araya gelişi, buluşmaya nostaljik bir hava verirken, paylaşılan acı-tatlı hatıralar, artık yaşları 50-60 bandına dayanmış eski mezunların ruhen daha da gençleşmelerine yardımcı oldu.
Günün hatırasını yaşatmak için misafirlere Adil Ayık tarafından hazırlanan bir katılım belgesi ve Rahmi Maranki tarafından yaptırılmış baskılı tişörtler dağıtıldı. Ayrıca, herkesin birbiriyle alakalı anılarını ve değerlendirmelerini yazdığı Işık Günkut tarafından hazırlanan hatıra kartları dolduruldu.
Herkesi fazlasıyla memnun eden buluşmaya katılanlar, programdan ayrılırken, gelecek buluşmayı iple çekeceklerini söylüyorlardı.
Gelecek buluşmanın daha geniş bir katılımla gerçekleşeceği ifade edilirken, henüz irtibat kuramamış olan Kölnlülerin aşağıdaki sosyal paylaşım sitesinden grubu takip edebilecekleri ve grupla iletişim kurabilecekleri belirtildi.
https://www.facebook.com/groups/kolnluler/311806988875177/?comment_id=311985432190666&notif_t=like

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4