banner3

04 Mart 2024 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Seyran Ateş kilisede mescit açıyor

İslam karşıtı görüşleri ile bilinen Seyran Ateş, Berlin’de protestan kilisesi içerisinde mescit açıyor

16 Mayıs 2017 Salı 12:51
Seyran Ateş kilisede mescit açıyor
 

Almanya’da kadın hakları savunucusu ve barış aktivisti olarak bilinen, İslâm’a ve Müslümanlara karşı görüşleriyle tanınan feminist avukat Seyran Ateş’in Berlin’de bir protestan kilisesi bünyesinde ‘’liberal’’ bir mescit açacağı bildirildi.

Hıristiyan internet sitesi pro-magazin’in haberine göre mescit, 16 Haziran’da faaliyete başlayacak. Moabit semtindeki Johannis kilisesi bünyesinde kurulacak mescitle ilgili kira kontratı geçtiğimiz Cuma günü imzalandı. Buna göre İbni Rüşd – Göthe Camii adıyla kiliseye ait binanın üçüncü katında açılacak mescitte kadınlar ve erkekler birlikte ibadet edecekler. Seyran Ateş’in önceki açıklamalarından hareketle, mescitte bir kadının imamlık yapacağı tahmin ediliyor.

Alman Haber Ajansı DPA’ya bir açıklama yapan Seyran Ateş, hedeflerinin müstakil bir camiye sahip olmak olduğunu; teşebbüslerinin muhâfazakar Müslüman çevrelerce dikkate alınmasını umduklarını; camilerininde sünnî, alevî, şiî ve sufi herkese açık olacağını belirtti. 

‘İslam kritikçisi' olarak Almanya’nın düzenlediği İslam Konferansı’na katılan Seyran Ateş, İslâm’a ve Müslümanlara karşı saldırgan tutumu ve tezleri nedeniyle İslâmi teşkilatların tepkisini toplamıştı. 2014 yılında Gülen Cemaati tarafından düzenlenen Almanya'daki Türkçe Olimpiyatları’na katılarak özel ödül alması da Türk hükümet çevrelerince tenkit edilmişti.      

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4