banner3

21 Ocak 2021 Perşembe

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Somuncu Baba filminin Almanya galası yapıldı

Yönetmen ve yapımcılığını Kürşat Kızbaz'ın yaptığı, "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filminin Almanya galası yapıldı. Solingen kentindeki Konzerthaus salonundaki galaya başrol oyuncusu Furkan Palalı da katıldı.

29 Mayıs 2016 Pazar 15:00
Somuncu Baba filminin Almanya galası yapıldı
 

Solingen - Yönetmen ve yapımcılığını Kürşat Kızbaz'ın yaptığı, "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filminin Almanya galası yapıldı. 

Solingen kentindeki Konzerthaus salonunda Köln Yunus Emre Enstitüsü ile Solingen'deki Almanya Aksaraylılar Derneği tarafından birlikte organize edilen galaya film ekibi, filmi seyircilerle birlikte izledi.

Kürşat Kızbaz'ın yanı sıra filmin başrol oyuncuları Furkan Palalı, Emin Olcay ve Altay Gördüm, gösterim sonrası seyircilerle birlikte tek tek fotoğraf çektirdi.

Galaya ayrıca 29 Mayıs 1993 yılında Solingen'de Neonaziler tarafından evleri kundaklanıp 5 aile bireyini kaybeden Durmuş ve Mevlüde Genç de katıldı.

Kürşat Kızbaz konuşmasında sanat yapan insanların ürettikleriyle yaşadıklarını belirterek, "Hepimiz bir gün toprak olup gideceğiz, aslolan gök kubbede hoş bir seda bırakmak" dedi.

Yunus Emre Enstitüsü Köln Müdürü Yılmaz Bulut ise Anadolu'nun ruhunu yansıtan ve bunları Avrupa'ya taşıyan bu tür etkinliklere her zaman destek verdiklerini ve bu tür destekleri sürdüreceklerini ifade etti.

TRT'nin ortak yapımcısı olduğu, Aksaray Belediyesinin destekleriyle hayata geçirilen ve çekimleri Aksaray'da yapılan film, Somuncu Baba olarak bilinen Şeyh Hamid-i Veli'nin 13'üncü yüzyılda Aksaray'da geçen yıllarını konu ediniyor.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4