banner3

24 Mayıs 2022 Salı

DİTİB Alman mühtedilerle biraraya geldi

Trump'ın bilgileri hackerlerin elinde

Rus hükümetinin emri ile Cumhuriyetçi Parti'ye yapılan hacker saldırısı ile bir çok gizli bilgi Rusların eline geçti

14 Haziran 2016 Salı 22:16
Trump'ın bilgileri hackerlerin elinde
 

Amerikan - Rus ilişkilerinin yeniden gerginleşebileceğinin işaretleri Cumhuriyetçi Parti'ye yapılan Rus hacker saldırısı ile geldi. İddialara göre hackerler Rus hükümetinin direktifi ile partinin bilgisayar sisteminin güvenlik duvarlarını kırdılar ve tüm bilgileri ele geçirdiler. Bu bilgiler arasında Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump hakkındaki bilgiler de var.

Washington Post'un haberine göre partinin tüm veri tabanı ile birlikte Donald Trum'la ilgili bir çok araştırma raporu da hackerlerin eline geçmiş durumda.

Çalınan bilgiler hakkında şimdiye kadar resmi herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak hackerlerin bir yılı aşkın bir süredir partiye ait tüm e-posta yazışmaları ve chat görüşmeleri dahil tüm bilgilere eriştikleri, güvenlik görevlilerinin sistemi geçtiğimiz hafta tekrar saldırılardan emin hale getirikleri yolunda iddialar mevcut.

Rus hackerlerin Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton'un da bilgisayarlarına sızma gayretinde olduğu, ancak başarılı olup olmadıklarının bilinmediği ifade ediliyor. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4