banner3

17 Nisan 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları kayıtları başladı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Batı Avrupa Programları öğrenci seçme sınavı, ikinci üniversite ve sınavsız kayıt başvuruları başladı.

01 Mayıs 2016 Pazar 23:58
Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları kayıtları başladı


Köln - Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Program Görevlisi Serap Kurt, Avrupa'da yerleşik lise ve dengi okul mezunu, Türkçe bilen herkesin katılabileceği öğrenci seçme sınavı sonucunda başarılı olanların, Anadolu Üniversitesi açık öğretim sistemi fakültelerine kayıt hakkı kazanacağını söyledi.
 
Kurt, evden, işten ve Avrupa'daki sosyal ortamdan ayrılmadan yükseköğretim öğrencisi olma fırsatı sağlayan ve 30 yıldır başarıyla sürdürülen bu hizmetin, önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade etti.
 
Kurt, üniversitenin Batı Avrupa Programlarında işletme, iktisat, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, Türk dili ve edebiyatı, sosyoloji, halkla ilişkiler ve reklamcılık, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi, dış ticaret ve ilahiyat programları olmak üzere,10 değişik alanda lisans ve ön lisans programları olduğunu dile getirdi.
 
Başvurular online yapılacak
 
Başvuruların nasıl yapılacağı hakkında da bilgi veren Kurt, "Başvurular www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Seçme sınavına katılmak üzere başvuru işlemini tamamlayan adaylar başvuru çıktısı ve sınava katılım gideri ödeme belgesini Köln'de bulunan Batı Avrupa İrtibat Bürosuna gönderdikleri takdirde sınava yerleştirilecektir" dedi.
 
Seçme sınavına katılacak adayların online başvuru sırasında sistemden çıktısını alacakları belgelerin dışında başka bir belge hazırlamalarına gerek olmadığını ifade eden Serap Kurt, "16 Mayıs 2016 günü mesai saati sonuna kadar başvuran öğrenci adaylarının, 25 Haziran 2016 Cumartesi günü 7 Avrupa ülkesindeki 12 değişik sınav merkezinde yapılacak seçme sınavına katılabilecektir" şeklinde konuştu.
 
Kurt ayrıca Türkiye'deki meslek ve teknik lise mezunları için sınavsız ön lisans ve Türkiye'deki bir yükseköğretim kurumunda öğrenci veya mezun olanlar için ikinci üniversite başvurularının da aynı web sitesi üzerinden kabul edileceğini belirtti.
 
"Öğrenci Seçme Sınavı" ve "Sınavsız Kayıt" konusunda www.anadolu-uni.de adresinden ayrıntılı bilgi alınabileceği belirtildi.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4