banner3

21 Şubat 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Anadoluspor'a anlamlı ödül

Merhum Osman Yumakoğulları tarafından 1983 yılında kurulan Anadoluspor'a sığınmacılar için yaptıkları çalışmalardan dolayı ödül verildi

15 Şubat 2017 Çarşamba 09:58
Anadoluspor'a anlamlı ödül
 

İskender Güngör - Köln 

Almanya'nın Köln kentindeki Kreisliga amatör futbol liginde mücadele eden Anadolu Spor, ülkedeki sığınmacılar için yaptığı çalışmalardan dolayı Futbol Federasyonu Mittelrhein (FVM) tarafından ödüle layık görüldü.


Kulüp tesislerinde düzenlenen ödül töreninde FVM Başkan Yardımcısı Hans Christian Olpen, teşekkür belgesini Anadolu Kültür ve Spor Derneği Başkanı Ali Esen'e taktim etti.

Olpen, Gazetecilere yaptığı açıklamada Anadolu Spor'un Köln'deki göçmenler ve sığınmacılar için yapmış olduğu değerli çalışmalardan dolayı komisyon olarak bir teşekkür belgesi ve sembolik bir para ödülü vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Başkan Yardımcısı Olpen ayrıca futbolun yanı sıra sosyal konulardaki duyarlılıklarından dolayı kulüp yöneticilerine ve projelerde emeği geçen herkese federasyonları adına teşekkür etti.

"İnsaniyet namına çalıştık"

Kulüp Başkanı Ali Esen, 1983 yılında bu spor kulübünü kuran ve ahirete intikal eden Osman Yumakoğulları'nın kendilerine iyi bir miras bıraktığını, gençlerin geleceğini ve spora ilgi duymasını sağladığı için kurucu başkanlarını bu vesileyle rahmetle andıklarını söyledi.

Esen, iki buçuk yıldır ülkeye gelen sığınmacı, mülteci ve göçmenler için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, "Maç ve antrenmanlarımızı yaptığımız sahanın yanında bulunan sığınmacı yurdunda yaşayan göçmen kardeşlerimize maddi ve manevi olarak sahip çıkıyoruz. Onların gerek sorunları gerekse spor çalışmalarıyla ilgilenip kendilerine çeşitli imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Örneğin, hafta sonları kendi sahalarında yaptığı maçlara sığınmacı aileleri davet ederek, mangal şölenleri ve çeşitli yardım kampanyaları düzenliyoruz." dedi.

Ödül almak için değil, sadece insaniyet namına çalıştıklarını belirten Esen, özellikle Almanya'da yaşayan Türklerin göçmenler için güçleri yettiği nispette çalıştıklarını, tüm dernek ve kuruluşların bu konuda üzerlerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4