banner3

12 Nisan 2024 Cuma

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Köln'de "Kadınların Sanatı" sergisi

Almanya'nın Köln kentinde, Türk sanatçıların eserlerinin de yer aldığı "Kadınların Sanatı" adlı resim sergisi açıldı

01 Mayıs 2017 Pazartesi 16:03
Köln'de
 

Köln - Almanya'nın Köln kentinde, Türk sanatçıların eserlerinin de yer aldığı "Kadınların Sanatı" adlı resim sergisi açıldı.

Kunsthalle Lindenthal'de düzenlenen sergide, çeşitli ülkelerden 10 kadın sanatçının eserleri yer alıyor. Zarifa-Art sanat ajansı tarafından oluşturulan sergide, Necmiye Aktürk ve Leyla Kadıoğlu'nun eserleri de bulunuyor.

Aktürk, 4 yılda 11 sergi açtığını, kalbinden gelenleri tuvale yansıttığını, yıllar geçtikçe resimde kendini daha fazla geliştirme fırsatı bulduğunu belirtti.

En son koleksiyonunun İstanbul resimlerinden oluştuğunu dile getiren Aktürk, "İstanbul resimlerim gerek Almanlar gerekse Türkler tarafından beğeni topladı. Bu sergi Köln'de açılacağı için tarihi Köln Katedralini de resmetmek istedim. Kadınların zaman buldukça bu sanatla ilgilenmesini tavsiye ederim. Resim yapmak bana çok iyi geliyor." dedi.

Kadıoğlu da sergide Türkiye'nin tarihi, doğal, kültürel güzelliklerini yansıtan yağlı boya tablolarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

Lindenthal Belediye Başkanı Helga Blömer-Frerker'in yanı sıra sanatçılar, sanatseverler ve çok sayıda davetlinin açılışına katıldığı sergi, 12 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4