banner3

20 Nisan 2024 Cumartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Başarılı Türk öğrenciler ödüllendirildi

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, Berlin'de liseyi iyi not ortalamasıyla bitiren Türk öğrencilere ödül verdi

29 Ocak 2016 Cuma 23:13
Başarılı Türk öğrenciler ödüllendirildi


Berlin - Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Almanya'daki Türk toplumunun eğitime verdiği önemi vurgulamak, "Gymansium" seviyesindeki lise eğitimine ilgiyi teşvik etmek, başarılı Türk öğrenciler ile velilerinin görünürlüğünü artırmak amacıyla liseyi iyi not ortalamasıyla bitiren başarılı Türk öğrencilere ödül verdi.

Karslıoğlu, Büyükelçilik'te düzenlenen ödül töreninde, liseyi en iyi not ortalaması olan 1,0 ile bitiren Yunus Emre Güllü, 1,2 not ortalamasıyla tamamlayan Sude Yıldız, Emel Öztürk ve Yonca Güngör ile liseden 1,5 not ortalamasıyla mezun olan Yusuf Dursun'a sertifika verdi ve tablet bilgisayar hediye etti. 

Almanya'da başkonsoloslukların bulunduğu bölgelerde bu yıl 30 öğrencinin ödüllendirileceğini belirten Karslıoğlu, "Sizleri ve velilerinizi tebrik ediyorum. Keşke sayılar daha fazla olsa. Sizlerle gurur duyuyorum" dedi. 

Ödül alan öğrencilerin üniversite okuyacağına ve Alman eğitimin sisteminde iyi bilim adamları yetiştiğine işaret eden Karslıoğlu, öğrencilerden kimliklerini, değerlerini, inançlarını ve Türkçeyi korumalarını istedi.

Karslıoğlu, ödül alan öğrencilerden üniversitede siyaset bilimleri ve uluslararası ilişkiler bölümünü okumak isteyenlerin Büyükelçilik'te staj yapabileceğini söyledi.

Törene katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili de başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesinden çok memnun olduğunu ifade ederek öğrencileri İstanbul'da misafir etmek istediğini kaydetti.

Ödül törenine Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Berlin Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, Eğitim Ataşesi Gürsel Gür ve öğrencilerin aileleri de katıldı. 


(AA) Erbil Başay

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4