banner3

20 Nisan 2024 Cumartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

'Kavgam' ders kitabı mı oluyor?

Hitler'in 'Mein Kampf:Kavgam' adlı kitabının yeni nesillerin nazizmi daha yakından tanımaları için derslerde okutulması isteniyor.

19 Aralık 2015 Cumartesi 11:29
'Kavgam' ders kitabı mı oluyor?
Almanya'da Öğretmenler Birliği (Lehrerverband) yasak süresi biten Hitler'in 'Kavgam' isimli kitabının ders kitabı olarak okutulmasını talep ediyor. Ön şart olarak ise, kitabın yalın haliyle değil öğrencilerin manipule edilmesini önleyecek yorumlanmış şekliyle okullara girmesi isteniyor.

Birlik Başkanı Josef Kraus Handelsblatt gazetesine yaptığı açıklamada Kavgam kitabının yorumlanmış haliyle genç nesillere öğretilmesinin yükselme trendindeki aşırı sağa karşı önemli bir işlev üstleneceğini ifade etti. 

Kraus, toplanacak eyalet eğitim bakanları konferansında konunun ele alınmasını ve pedagojik-metodik ana çerçevenin çizilmesini beklediklerini söyledi.

Almanya Yahudileri Merkez Konseyi eski başkanı Charlotte Konobloch ise böyle bir uygulamaya kesinlikle karşı olduklarını ifade etti.

2016 yılına kadar yayın yasağı bulunan ancak gerek internette gerekse Almanya dışı kitapçılardan kolaylıkla temin edilebilen Kavgam'ın Ocak ayında yorumlanmış baskısı yapılarak piyasaya sunulacak. Alman yetkililer gençleri kolayca aldatabilecek bir çok unsur içeren orijinal halinin yayın yasağının ise sürdürüleceğini belirtiyorlar. 
    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4