banner3

30 Kasım 2020 Pazartesi

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Yunanlılar Almanlara ateş püskürüyor

Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik krizi Almanya’nın istismar ettiğini düşünen Yunanlılar, Angela Merkel’i Nazilikle itham ediyorlar.

17 Şubat 2012 Cuma 13:34
Yunanlılar Almanlara ateş püskürüyor

Yunanistan’ın Avrupa Birliği ülkeleri tarafından kurtarılıp kurtarılmayacağı tartışmaları sürerken, iki ülkenin kamuoyunda karşılıklı suçlamalarla başlayan savaşlar da dozajını arttırarak sürüyor. Yunan medya organları, Alman Başbakanı Angela Merkel ve Alman Maliye Bakanı Wolfgang Schauble’nin nazi üniformalı fotomontaj resimlerini yayınlarken, Almanların niyetinin Yunanlıları gaz odalarına doldurmak olduğunu yazıyorlar.


Yunanistan’daki krizin Almanya tarafından planlandığı, bunun arkasında Yunanistan’ın bilhassa turizmde öne çıkan bölgelerini ele geçirme arzusu yattığı iddia ediliyor. Yunanistan’a verilmesi planlanan paralarla Almanya ve Fransa’dan silah alınması hususundaki pazarlıklar ise, ekonomi kurtarılıyor görüntüsü altında ülkenin borçlarının daha da arttırılmasının planlandığını yaygın bir kanaate dönüştürüyor.


Almanya aleyhindeki kampanya çerçevesinde 2. Dünya Savaşı’nda Almanların Yunanistan’da yaptığı zulüm ve katliamlar dile getirilirken, Almanya’nın benzer şeyleri bu kez değişik metodlarla gerçekleştirmek istediği vurgulanıyor.


Bunlara karşı Almanya’da da Yunanistan’a yapılması düşünülen yardımlar konusunda itirazlar giderek yükseliyor. Son yardım paketinin Almanlara 20 milyar euroya mal olduğunu söyleyen çevreler, yeni paketin maliyetinin en az 30 milyarı bulacağını söylüyorlar. Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkarılmasını isteyenlerin başını, Almanya’nın en büyük bulvar gazetesi olan Bild gazetesi çekiyor.


Alman vatandaşlarının vergileriyle Yunanlıların israf ve bolluk içinde bir hayat sürdürdüklerini öne çıkarak Bild, sürekli şekilde ‘Yunanlılar, kendileri için çırpınan Almanlara akıl almaz şekilde saldırıyor’ tezini işliyor. Alman vatandaşları arasında da önemli bir taraftar bulan bu tezlerin, günün birinde Almanya’nın Avrupa Birliği’ndeki yükümlülüklerini gözden geçirmeye vesile olabileceği üzerinde duruluyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4