banner3

21 Şubat 2024 Çarşamba

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Düsseldorf'ta turizm atağı

Türk turizmi Düsseldorf'ta 380 metrekare alanda tanıtılıyor Almanya'nın Düsseldorf kentinde devam eden Uluslararası Yat Fuarı'na bu yıl 70 ülkeden bin 800 firma katılırken, Türkiye fuarda 38 dernek, kuruluş ve firma ile temsil ediliyor

22 Ocak 2017 Pazar 18:42
Düsseldorf'ta turizm atağı
 

Düsseldorf - Almanya'nın Düsseldorf kentinde devam eden Uluslararası Yat Fuarı'na bu yıl 70 ülkeden bin 800 firma katılırken, Türkiye 38 dernek, kuruluş ve firmayla temsil ediliyor.

Fuara katılan firmaları ziyaret eden Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür ve Turizm Ataşesi Osman Şahin, Türkiye turizmi denildiğinde artık sadece deniz, kum, güneş turizminin akla gelmediğini, son yıllarda yelkenli, deniz sporları ve kış turizmi gibi alternatif tatil yöntemlerinin de ön plana çıktığını söyledi.

Açıklamalarda bulunan Şahin, Ocak-Kasım 2016 döneminde Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısının 24 milyon 50 bin 56 kişi olduğunu, aynı dönemde en çok ziyaretçi gönderen ülkelerin sırasıyla yüzde 15,64 ile Almanya, yüzde 8,49 ile Gürcistan ve yüzde 6,99 ile İngiltere olduğunu ifade etti.

"Bir Alman komşunu al Türkiye'de tatilini yap"

Türkiye'nin çok farklı ve zengin tatil alternatifleri sunduğuna işaret eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye genellikle deniz turizmi destinasyonu olarak tanınmış olsa da son yıllarda kış, kültür, spor gibi birçok alternatif turizm türü için de farklı bir tatil destinasyonu olarak öne çıkmaktadır. Coğrafi koşulların etkisiyle farklı iklim türlerinin aynı anda yaşanması tatilciler için farklı aktiviteleri bir arada yapma fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye'de her gelir grubundan turiste hitap edecek lüks restorandan pansiyona kadar çok çeşitli konaklama ve tatil seçenekleri vardır. Bu özellikler Türkiye'yi dünyanın gözde tatil destinasyonlarından biri haline getirmiştir."

Avrupa'da yaşayan Türklere de seslenen Şahin, "Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarımızdan 'Bir Alman komşunu al Türkiye'de tatilini yap' sloganıyla ülkemize davet ediyoruz. Gelsinler görsünler, güzellikleri kendileri bizzat yaşasınlar." ifadesini kullandı.

Her yıl 200 binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuar bu yıl 29 Ocak'a kadar gezilebilecek.

(AA) Mesut Zeyrek

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4