banner3

07 Mart 2021 Pazar

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

"Avrupa PKK ile mücadele etmeli"

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu: "Avrupa, PKK terör örgütüne ortam tanımamalı. Gerçek anlamda PKK terör örgütleriyle mücadele edilmeli, terör örgütleri arasında ayrım gözetilmemeli"

28 Şubat 2016 Pazar 23:16

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Almanya'nın Köln kentinde gerçekleştirdiği 5. Olağan Genel Kurulu'na katılarak bir konuşma yaptı.

Köln - TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Avrupa'nın, diğer terör örgütlerine karşı gösterdiği mücadelenin aynısını terör örgütü PKK'ya karşı da göstermesi gerektiğini söyledi.

Yeneroğlu, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Almanya'nın Köln kentinde gerçekleştirdiği 5. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. 

Burada konuşma yapan Yeneroğlu, dostların zaman zaman acı konuştuğunu ve dostlukların bunu gerektirdiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Avrupa diğer terör örgütleriyle nasıl mücadele ediyorsa PKK ile de öyle mücadele etmeli. Gerçek anlamda PKK terör örgütleriyle mücadele edilmeli, terör örgütleri arasında ayrım gözetilmemeli. Avrupa, PKK terör örgütüne ortam tanımamalı. (Avrupa'nın PKK ile) mücadele etmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum."

Yeneroğlu, 1980 yıllarda vatandaşlarını fişleyen bir anlayıştan bugün vatandaşlarını tüm renkleriyle kucaklayan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti haline gelindiğinin bilincinde olduklarını vurguladı.

UETD Genel Kurulunun tarihinin 28 Şubat olmasının önemine işaret eden Yeneroğlu, ''28 Şubat 1997'de Milli Güvenlik Kurulunda alınan kararlar, ülkemizin tarihinde karanlık bir sayfa açma azmiyle başlatılmış oldu" diye konuştu.

Bu dönemin kahramanlarını hayırla, şükranla yad etmenin en büyük görev olduğunun altını çizen Yeneroğlu, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın o dönemdeki anti-demokratik uygulamalara ferasetle direndiğini ve kendisini rahmetle andığını söyledi. 

Yeneroğlu, Avrupa'da yaşayan Türklerin hala ''gurbetçi'' olarak nitelendirilmesini de eleştirerek, ''Gurbet tasavvurunu aşmak durumundayız. Biz bunu aşarsak Türkiye de aşar. Biz aşamazsak Türkiye de aşamaz'' ifadelerini kullandı.

(AA) Cüneyt Karadağ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4