banner3

01 Aralık 2023 Cuma

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

BBP Genel Başkanı Destici Almanya'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici (ortada) Avrupa Türk Birliği’nin (ATB) Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf'ta düzenlediği iftar programına katılmak üzere Almanya'ya geldi

11 Haziran 2017 Pazar 11:48
BBP Genel Başkanı Destici Almanya'da
 

Destici: "Almanya’da on binlerce terör örgütü üyesi var. PKK üyesi var, FETÖ üyesi var, DHKP/C üyeleri var, başka terör örgütü üyeleri var. Dolayısıyla bunları Türkiye’ye iade etmesi lazım"

"Şu aşamada teröre karşı, tüm unsurlarına karşı ciddi ve kararlı bir mücadele var. Bu mücadelede şu anda netice alınıyor. BBP olarak bu mücadeleyi destekliyoruz"


Frankfurt - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Almanya’da on binlerce terör örgütü üyesi var, PKK üyesi var, FETÖ üyesi var, DHKP/C üyeleri var, başka terör örgütü üyeleri var. Dolayısıyla bunları Türkiye’ye iade etmesi lazım." dedi. 

Destici, Avrupa Türk Birliği’nin (ATB) Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf'ta düzenlediği iftar programına katılmak üzere Almanya'ya geldi. Burada iftar öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Destici, Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığını ve bu günlerde olağanüstü süreçlerden geçtiğini söyledi.

Terörün 30 yıldan fazla süredir Türk milletini hedef aldığını anlatan Destici, "Ama şu aşamada teröre karşı, tüm unsurlarına karşı ciddi ve kararlı bir mücadele var. Bu mücadelede şu anda netice alınıyor. Ve biz de BBP olarak bu mücadeleyi destekliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’nin sorununun sadece içeride olmadığını dile getiren Destici, çevre ülkelerdeki sorunların da Türkiye’yi olumsuz etkilediğini ifade etti.

Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krize değinen Destici, şunları söyledi:

"İslam ülkeleri arasında bir problem varsa bunlar konuşularak çözülebilir. İslam ülkelerinin oluşturduğu teşkilatlar var, İslam İşbirliği Teşkilatı bunlardan bir tanesi. Dışişleri bakanlarının bağlı olduğu teşkilat var. Dolayısıyla bu teşkilatlar bir araya gelir ve Katar’la problemler ne ise bunlar masada diyalog yoluyla çözülür. Ama şimdi bakıyoruz ki Suudi Arabistan’ın başını çektiği bazı ülkeler bu diyalogdan bugüne kadar kaçındılar ama inşallah bundan sonra aklıselim hakim olur ve konuşarak masada diyalog yoluyla bu problemler çözülür.

Aslında ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretinden hemen sonra bu konu gündeme geldi. Dolayısıyla bunun arkasında da ABD’nin olduğu çok açık ve net bir şekilde görünüyor."

Almanya ve Avrupa ile ilişkiler

Türkiye’nin Almanya ve Avrupa ile ilişkilerini de değerlendiren Destici, Almanya’nın terör örgütü üyelerine kucak açtığını bugün olduğu gibi daha önce de söylediklerini vurguladı.

Almanya’da binlerce terör örgütü üyesi bulunduğunu belirten Destici, şunları kaydetti:

"Almanya'da on binlerce terör örgütü üyesi var. PKK üyesi var, FETÖ üyesi var, DHKP/C üyeleri var, başka terör örgütü üyeleri var. Dolayısıyla bunları Türkiye’ye iade etmesi lazım. Bunları iade ettiği anda ya da Türkiye’nin bu husustaki taleplerine olumlu cevap verdiği anda İncirlik diye bir problem de olmaz Almanya-Türkiye arasında. Başka problemler de olmaz.”

Destici, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) arasındaki ilişkilere ilişkin ise "Bize göre Türkiye bugün AB üyeliği talebini geri çekmeli ancak AB ve birlik üyesi ülkelerle ilişkilerini olumlu anlamda en üst düzeye çıkarmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan basın toplantısına ATB Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu ve ATB Genel Sekreteri Murat Canik de iştirak etti.

(AA) Abdulselam Durdak

Anahtar Kelimeler: BBP ATB Mustafa Destici

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4