banner3

04 Aralık 2023 Pazartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Düsseldorf Yat Fuarı açıldı

"47. Uluslararası Yat Fuarı" (Boot 2016) Almanya'nın Düsseldorf kentinde açıldı

24 Ocak 2016 Pazar 00:06
Düsseldorf Yat Fuarı açıldıFrankfurt Kültür ve Tanıtım Ataşesi Şahin: "Turizmde 2023 yılında hedeflediğimiz 50 milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar da girdi sağlamak"

 

Düsseldorf - Almanya'nın Düsseldorf kentinde bu yıl 47. kez düzenlenen "Uluslararası Yat Fuarı" kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Düsseldorf Fuar Merkezi'nde 17 salonda düzenlenen fuara bu yıl 60 ülkeden bin 800 firma katılırken, Türkiye fuarda 34 firma ile temsil ediliyor.

Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür ve Tanıtma Ataşesi Osman Şahin, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin turizmde dünya sıralamasında 6. sırada yer aldığını belirterek, "Türkiye'nin yılda 39-40 milyona varan ziyaretçisi söz konusu. Almanya'dan 5 milyon 400 bin kişinin ziyaret ettiği 2015 rakamları elimizde. Her sene yüzde 4-5 artışla tamamlarsak turizmde 2023 yılında hedeflediğimiz 50 milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar da girdi sağlamak" dedi.

Şahin, gidilmeyen her fuarda yerin başka ülke ve firmalar tarafından doldurulduğunu, Türkiye'nin özellikle 2023 yılı turizm hedefini yakalayabilmesi için bu tür fuarlarda bulunarak tanıtımı ön plana çıkarmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel de fuara bu yıl 9'u bireysel 25'i ise milli katılım olarak 34 Türk firmasının katıldığını dile getirerek, "Firmalar arasında marina işleten şirketlerimiz de var, yat üreten şirketlerimiz de, yat turizmi yapanlar da var. Bu fuara şirketlerimizin katılması hem Türk turizminin tanıtılması açısından büyük katkı yapacaktır hem de örneğin yat üreten firmalarımız yurt dışına yaptıkları satışlarla ihracata katkıda bulunuyorlar" şeklinde konuştu.

Gürel ile Şahin, fuarda yer alan Türk firmalarının stantlarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

31 Ocak'a kadar açık kalacak fuarı 220 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

(AA) Mesut Zeyrek

Anahtar Kelimeler: Düsseldorf_yat_fuarı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4