banner3

20 Nisan 2024 Cumartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Gençler Değerleriyle Buluşuyor

Değerler Eğitimi Programı Paskalya Dönemine Almanya’dan yaklaşık 250 öğrenci katılıyor

21 Mart 2016 Pazartesi 14:39
Gençler Değerleriyle Buluşuyor

İntertürk - Köln

Her yıl olduğu gibi bu yıl da dini, ahlaki ve milli kimliklerinin muhafazası, tarihi ve kültürel kökenleri ile buluşturulması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yurtdışında eğitim görmekte olan orta öğretim düzeyindeki çocuklara yönelik “Değerler Eğitimi Programı” düzenlendi. 

Almanya genelinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) derneklerinde eğitim görmekte olan 13-17 yaş arası yaklaşık 250 civarında erkek ve kız öğrenci Amsterdam, Berlin, Frankfurt, Hannover, Köln, Münih ve Nürnberg havalimanlarından Türkiye'ye hareket ettiler.

Din görevlileri nezaretinde Türkiye'ye hareket eden öğrenciler, milli ve manevi değerleri ile buluşacak olmaktan dolayı çok heyecanlı ve gururlu olduklarını ifade ederek, programı organize eden  iyanet İşleri Başkanlığı ile Berlin Din Hizmetleri Müşavirliğine teşekkür ettiler. 

Din görevlileri, veli ve yakınlarıyla havaalanlarına gelen gençler toplu resim çekinerek dua ettiler. Hannover'den hareket eden grubu Din Hizmetleri Ataşesi Yusuf Ay, Berlin’den hareket eden grubu ise Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır uğurladı. Havaalanında birer konuşma yapan Din Hizmetleri Ataşeleri Yusuf Ay ve Ahmet Fuat Çandır öğrencilere ve din görevlilerine başarılar diledi.

2 hafta sürecek olan program kapsamında eğitimin yanında, başta Ankara, Çanakkale, İstanbul, Bursa olmak üzere bir çok şehir ve tarihi mekanlara da geziler düzenlenecek.

(Ercüment Aydın)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4