banner3

01 Aralık 2023 Cuma

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Kışanak'tan IKBY'ye ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak ve beraberindeki heyet, IKBY'nin Süleymaniye kentinde Kürdistan Yurtseverler Birliği politbüro üyeleriyle bir araya geldi

28 Haziran 2016 Salı 18:02
Kışanak'tan IKBY'ye ziyaret
 

Süleymaniye - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve beraberindeki heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kenti ziyareti çerçevesinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) politbüro üyeleriyle bir araya geldi.

Kışanak ve beraberindeki heyet, KYB'nin Süleymaniye kentindeki parti merkezini ziyaret ederek politbüro üyeleriyle görüştü. Kışanak ve KYB Politbüro Sorumlusu Mela Bahtiyar, basına kapalı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Ziyaretin, Diyarbakır ve Süleymaniye kentleri arasındaki iş birliğini geliştirmeye yönelik olduğunu belirten Kışanak, bu çerçevede karşılıklı kültürel etkinliklerin organize edilmesini önerdiklerini söyledi.

KYB Politbüro Sorumlusu Bahtiyar ise Süleymaniye ziyaret dolayısıyla Kışanak'a teşekkür ederek IKBY ve diğer bölgelerdeki siyasi gelişmeleri ele aldıklarını aktardı.

DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kentinin geri alınması için yapılan hazırlık planında terör örgütü PKK'nın da yer aldığına ilişkin iddiaların sorulması üzerine Bahtiyar, "Söz konusu operasyona ilişkin şu ana kadar Bölge (IKBY) ile Bağdat veya ABD'yle yapılan toplantılarda PKK'nın katılacağı yer kalmadı. Ancak orada PYD'nin gücü var mı? Evet var. Zamanında Şengal'de (Sincar) birçok kişinin kurtarılmasında çok kahramanca bir rol oynadılar." cevabını verdi. ​

Kışanak başkanlığındaki heyet dün Süleymaniye kentine gelmişti. 

(AA) İdris Okuducu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4