banner3

20 Nisan 2024 Cumartesi

Veyis Güngör'den yeni bir kitap: Avrupa Türkleri Üzerine Düşünceler.

Kayserililer bir araya geldi

Avrupa Kayserililer Birliği'nin düzenlediği 1. Geleneksel Kayserililer Günü'ne 800 kişi katıldı.

21 Mayıs 2016 Cumartesi 09:24
Kayserililer bir araya geldi


İntertürk - Köln

Avrupalı Kayserililer Birliği'nin düzenlediği  1. Geleneksel Kayserililer Günü Frechen Golden Palast Salonu'nda yapıldı. Geceye 800 kişi katıldı. 

Büyük bir topluluk yanında çok sayıda işletme de programa ilgi gösterdi, kurdukları standlarla katılımcılara hizmet sundular. Gecede Avrupa'nın değişik yerlerinden gelen Kayserililer hasret giderdiler ve memleketlerini anarak güzel bir vakit geçirdiler.

Programa Türkiye'den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye başkanları, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi başkanı yanında Köln'den siyasetçiler ve yerel yöneticilerin de katılması dikkat çekti.

Programın eğlence bölümünde DİTİB'in saz ve koro ekipleri, Kafkas Folklor Ekibi ve sanatçı Aynur Ca davetlilerin büyük beğenisini topladılar. Programa Türkiye'den gelerek katılan Mesut Salman ve Ege de verdikleri müzik ziyafetiyle davetlileri coşturdular.

Gecede davetlilere başta Kayseri Mantısı olmak üzere yöreye ait birbirinden leziz yemekler ikram edildi.

Gecenin bir değerlendirmesini yapan Avrupalı Kayserililer Birliği Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa Duman, 'Gecede değişik yerlerden gelen Kayserili hemşehrilerimizin birbirleriyle hasret gidermeleri, kaynaşmaları ve gönüllerince eğlenmeleri bu tip aktivitelerin ne derece gerekli olduğunu  göstermektedir. Bu hemşehri derneklerinin de derece önemli olduğunu göstermektedir. Gecede emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4