banner3

27 Şubat 2021 Cumartesi

FC Köln’ün Cami siluetli forması satışa sunuldu

Pamela Anderson'dan Fransa'ya tepki

Ünlü ABD'li aktris Pamela Anderson'dan Fransa'ya "kaz ciğeri" tepkisi

19 Ocak 2016 Salı 21:48
Pamela Anderson'dan Fransa'ya tepki


ABD'li aktris Anderson, kaz ve ördeklerin karaciğerlerinin yağlanması için zorla daha çok beslenmelerine, Fransa Ulusal Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısıyla tepki gösterdi

Paris - ABD'li aktris Pamela Anderson, kaz ve ördeklere, karaciğerlerinin yağlanması için zorla daha çok besin verilmesine tepki gösterdi.

Hayvanların aşırı beslenmesinin yasaklanmasını öngören bir yasa tasarısı hazırlayan Avrupa Ekoloji-Yeşiller Partisi (EELV) Milletvekili Laurence Abeille tarafından davet edilen Anderson, Fransa Ulusal Meclisi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıyı kalabalık bir gazeteci topluluğu takip ederken, salon girişinde yaşanan arbedeye jandarma müdahale etti.

Konuşmasında ülkede hayvanlar üzerinde uygulanan aşırı besleme yöntemlerini eleştiren Anderson, kaz ve ördek karaciğerinden besin elde edilmesine tepki gösterdi. Anderson, "Karaciğerden bu yollarla elde edilen yağ doğal bir besin değildir. Fransa'ya bu acımasız endüstriye karşı olduğumu göstermek için geldim" diye konuştu. Anderson, konuşmasında ayrıca karaciğer yağının satışının yasaklandığı ülkelerin listesini okudu.

Fransa'da kaz ve ördeklerin karaciğerlerinin daha çok yağlanması için özellikle kesilmelerine 20-30 gün kala zorla beslenmeleri sağlanıyor.Zorla besleme yöntemleri birçok hayvansever kuruluş tarafından eleştiriliyor. 

Ülkede görülen kuş gribi vakaları da sektörü önemli ölçüde etkilemişti. Kuş gribi vakalarının da yeniden ortaya çıkmasının ardından dünyanın en büyük kaz ciğeri ithalatçısı Japonya'nın da aralarında bulunduğu 20 ülke, Fransa’dan kümes hayvanı ve ürünü satın alınmasına kısıtlama getirmişti.

(AA) Onur Usta

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV
banner4